Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

πρόταση για μουσείο
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: πρόταση για μουσείο

πρόταση για μουσείο 02/11/2011 22:27 #832

Ανακαλύψαμε πρόσφατα το μουσείο πειραμάτων που οργανώνει προγράμματα για παιδιά από 4 και πανω...

νομίζω ότι αξίζει η επίσκεψη...

Απ: πρόταση για μουσείο 03/11/2011 10:30 #833

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
xaxaxa!!το είχα στα υπόψη μου! πήγατε? καλό? έχει προγράμματα το σκ??? έλα δώσε μας λίγες ακόμη πληροφορίες....ΝΟμίζω ότι θα τρελαθούν με κάτι τέτοιο!!!!

Α! Τελευταία δοκιμάσαμε το ΙΜΕ (www.ime.gr & www.imeakia.gr) να γίνετε και μέλη έχει είσοδο από 8,5 στα 7,5 με πολύ ενδιαφερουσα θεματολογία

Και αυτό το σκ λέμε για παιδικό μουσείο που παίρνει και 3 χρονα με θέμα περιβάλλον και το άλλο σκ το διάστημα. (www.hcm.gr)

Απ: πρόταση για μουσείο 05/11/2011 00:34 #834

Πήγαμε την προηγουμενη Κυριακή και είχε θέμα τους δεινοσαυρους... Ο μεγάλος βγήκε ενθουσιασμένος... εμείς καθίσαμε απ' έξω και ήπιαμε καφεδακι...Θα ξαναπάμε την Κυριακή... έχει θέμα η Αρχαία Αθήνα...

καλό είναι να κλείνετε νωρίτερα θέσεις, διότι έχει μεγάλη συμμετοχή...

Είσοδος 8 ευρώ αν είναι απο 2παιδια και πάνω, αδερφια ή και φίλοι. Αλλιώς 10ευρω.

www.juniorscience.gr/index.php?dispatch=...s.view&page_id=7
αυτή ειναι και η σελίδα...

το άλλο θα φύγουμε να παρει... αλλιώς μπορεί να κανονίζαμε να βρεθουμε κιόλας...

θα δω κι αυτό που μου έστειλες...

Απ: πρόταση για μουσείο 05/11/2011 00:36 #835

Τώρα που είδα και την σελίδα, το θυμήθηκα... ναι το είχα εντοπίσει πέρυσι, αλλά δεν προλάβαμε ουτε μια φορά να πάμε... για να δουμε φέτος...

Απ: πρόταση για μουσείο 17/11/2011 19:50 #838

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Τελευταία, λαμβάνω και ενημερωτικά δελτία και πρόσκληση από τον εκδοτικό οίκο ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ. Εχει οργανώσει έναν χώρο για παιδιa, kidscorner, και κάποια σάββατα έχει ανάγνωση κάποιου βιβλίου από το συγγραφέα. Η είσοδος είναι δωρεάν και ηλικιακά είναι από 3...Ρίξε μια ματιά στη σελίδα τους μπες και στο club τους. έχει ενδιαφέρουσες προτάσεις. Δεν έχω πάει αλλά το σκέφτομαι.
Στα αρνητικά, όμως, είναι η ώρα....12 το μεσημέρι....για μικρές ηλικίες είναι δύσκολη ώρα.

Απ: πρόταση για μουσείο 19/11/2011 16:05 #839

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
για δείτε και αυτό! Πολυ πολύ ενδιαφέρον. Αν μπορεί και ο μπαμπάς μας....γιατί τόσο μακριά μόνη μου δεν φτάνω....

Ακαδήμεια Πολιτιστικό Κέντρο
‎26/11, ΩΡΑ 5:00μ.μ.:ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΟΒΙΒΛΙΟΥ "ΣΙΝΤΟ-ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΟΧΩΡΑ" ΕΙΡΗΝΗΣ ΤΖΟΥΜΑ, εκδ.: «ΕΝ ΠΛΩ» με τη ΛΗΔΑ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣΗ (εικονογράφο) να ζωγραφηγείται το παραμύθι, εικαστικές δραστηριότητες & παιχνίδι κρυμμένου θησαυρού κλειστού χώρου για παιδιά 3-9 ετών. Βιντεοπροβολή εφαρμογής του σε νηπιαγωγεία, ωδεία & πρώτες τάξεις Δημοτικού. Άκολουθεί συζήτηση με συγγραφέα & εικονογράφο.
ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ σε ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ, προσχολικής & πρώτης σχολικής ηλικίας, εκπαιδευτικούς μουσικής & φυσικά σε ΠΑΙΔΙΑ– ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΙΣΟΔΟΣ
Πρόκειται για το 1ο πρόγραμμα Μουσικής Προπαιδείας στην Ελλάδα, οργανωμένο σε παιχνίδι Κρυμμένου Θησαυρού. Μέσα από το παιχνίδι το πρόγραμμα οργανώνει όλη την προβλεπόμενη «ύλη» μουσικής προπαιδείας για Νηπιαγωγείο & πρώτες τάξεις του Δημοτικού. Είναι ένα πρωτοποριακό για τα ελληνικά δεδομένα υλικό, με επιτραπέζια παιχνίδια, σαφείς οδηγίες προς εκπαιδευτικούς & γονείς & αναλυτικά σχέδια μαθημάτων, σε εικονογράφηση της Λήδας Βαρβαρούση. Περιέχει & cd, όπου τραγουδάει η παιδική χορωδία Σπύρου Λάμπρου & ερμηνεύουν έργα κλασσικού ρεπερτορίου μουσικοί του Κλασσικού Ωδείου.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.15 δευτερόλεπτα