Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!!
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!!

Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 17/03/2011 16:43 #161

Μπορεί να γελάτε πολλές με αυτό που θα γράψω, αλλά βρε παιδιά, τι τα κάνετε τα ρούχα των παιδιών που μικραίνουν;;;;; Είμαι σε μια φάση που οι κόρες μου είναι 3 και 5 και δεν προβλέπεται να κάνουμε άλλο παιδί.... Από την άλλη δεν μπορείς να ξέρεις ακόμα, ούτε θέλω να τα δώσω σε ιδρύματα κτλ, γιατί δύσκολοι καιροί έρχονται, τα ρούχα είναι μια χαρά και μπορεί να βοηθήσω μια φίλη που θα κάνει μωρό για να μην αγοράζει πολλά και δίνει ένα σωρό λεφτά... Το πρόβλημα είναι όμως ότι ΓΕΜΙΣΑΜΕ!!! Στις ντουλάπες ξεχειλίζουν τα ρούχα πια και όσα χωρούσαν στο πατάρι, τα μωρουδιακά τους, τα έβαλα εκεί, άσε που έτσι κι αλλιώς φοβάμαι τα νερά εκεί, δεν ξέρεις τι γίνεται.... Εσείς τι ακριβώς κάνετε;;;; Και το κακό είναι ότι όλο και γίνονται πιο πολλά!!! Μήπως υπάρχει κανένα κολπάκι που δεν έχω σκεφτεί;;;!!!!!!

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 18/03/2011 06:48 #166

Για κολπακι δεν ξερω. Αποθηκη δεν υπαρχει; Εγω τα εβαλα σε βαλιτσες στην αποθηκη μεχρι να ερθει το δευτερο. Τωρα που μεγαλωνει και η μπεμπα θα τα δωσω απο εδω και απο εκει. Καποια ομως που θελω να τα κρατησω, μηπως κανουν οι αδερφες μου καμια κορη, θα τα βαλω στην αποθηκη της μαμας μου!! Δοκιμασε και κατω απο τα κρεββατια. Υπαρχουν χαμηλοι φοριαμοι που χωρανε κατω απο τα κρεββατια.

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 18/03/2011 19:47 #174

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση Αποθήκη δεν υπάρχει και τα πατάρια είναι φουλ!! Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα σκεφτεί να εκμεταλλευτώ τους χώρους κάτω από το κρεββάτι...

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 19/03/2011 00:32 #179

Αν δεν έχεις άλλο χώρο, μπορείς να βάλεις τα ρούχα σε βαλίτσες και κάτω από το κρεβάτι. Υπάρχουν και κάτι ωραίες διάφανες θήκες με φερμουάρ που μπορείς να βλέπεις και τι έχει μέσα. Και γενικά, συμπίεσέ τα όσο μπορείς, σαν κάτι διαφημίσεις που δείχνανε με θήκες με κενό αέρος!!!!!!! Συμπίεσέ τα να γλυτώσεις χώρο, έτσι κι αλλιώς δε σε νοιάζει να τσαλακωθούν.... Καλή επιτυχία!!!

ΥΓ. Εμείς πάντως δεν ξέρουμε πού να πρωτοβάλουμε και τα παιχνίδια!!!!!

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 20/03/2011 16:27 #194

Για τα παιχνιδια μια φιλη μου εκανε το εξης: εβαλε ραφιερες, περιμετρικα στο δωματιο, ψηλα πανω στους τοιχους απο γωνια σε γωνια, και εκει τοποθετησε τα παιχνιδια που δεν παιζουν συχνα. Εφτιαξε επισης μια κατασκευη τυπου βιβλιοθηκης με διαφορα ραφια σε ποικιλα υψη, κι εκει τοποθετησε πλαστικα κουτια για χαρτια, πλαστελινες κλπ. Τα υπολοιπα παιχνιδια σε παιχνιδοκουτα.

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 20/03/2011 20:11 #196

Για τα ρούχα, εμείς έχουμε επιστρατεύσει και το πατάρι της μητέρας μου!!! Τι να γίνει;!
Για τα παιχνίδια, μας έχει σώσει το ΙΚΕΑ, με τα συστήματα αυτά με πλαστικούς κάδους που έχουν καπάκια, γίνονται συρτάρια κτλ κτλ και τα βάζουμε όλα μέσα ... Δεν μπορώ να πω ότι είναι ό,τι πιο όμορφο, αλλά τουλάχιστον μπορούν και τα μαζεύουν και τα βρίσκουν και μόνοι τους και τελειώνει η υπόθεση....
Τα ράφια ψηλά, εγώ να σας πω την αλήθεια, τα ψιλοφοβάμαι, είτε γιατί πέφτουν πράγματα αλλά και γιατί τα θηριάκια θέλουν να σκαρφαλώσουν και είναι επικίνδυνο....

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 22/03/2011 10:20 #216

Δεν εχεις αδικο! Αν και η φιλη μου δεν εχει καποιο προβλημα με τα ψηλα ραφια, κι εγω τα ψιλοφοβαμαι..

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 24/03/2011 11:56 #266

Να σας πω την αλήθεια, εγώ τα έχω δώσει τα περισσότερα σε μια φίλη μου που έκανε μετά από μένα αγόρι και η λογική είναι όταν και αν κάνουμε άλλο κι εμείς να μας τα δώσει πάλι, αλλιώς κι εκείνη θα τα δώσου αλλού κτλ κτλ. Νομίζω είναι το καλύτερο, για να γλυτώνουμε και τσάμπα λεφτά όλες.. Το ίδιο κάναμε και με την κούνια, καλαθούνα, καρότσια κτλ κτλ. Πολλά λεφτά και δεν αξίζει τον κόπο....

Απ: Πρόβλημα τακτοποίησης ρούχων!!! 24/03/2011 12:01 #267

Σωστο!!! Και εγω μολις ξεπεταχτει η μπεμπα θα αρχισω να δινω. Ηδη εχω κανονισει να δωσω αποστειρωτη κλπ σε ενα φιλικο ζευγαρι!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.14 δευτερόλεπτα