Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;)
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;)

Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;) 15/01/2011 14:12 #31

Καλημέρα σας, αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα γιατί έχω αγανακτήσει, όπως πολλοί από εσάς υποθέτω, σχετικά με το πόσο κινδυνεύουμε κάθε φορά που βγάζουμε βόλτα τα παιδιά μας, ειδικά στα καρότσια!

Τα πεζοδρόμια είναι ανύπαρκτα, παρκάρουν πάνω αυτοκίνητα, μηχανές και ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε και το καρότσι δε χωράει πουθενά! Για να μην πω ότι αναγκάζομαι να βγάζω το καρότσι στο δρόμο με το μωρό μέσα και οι οδηγοί ή μας βρίζουν ή περνάνε ξυστά, ούτε καταλαβαίνουν ότι υπάρχει μέσα ένα ανυπεράσπιστο μωρό κι εμείς προσπαθούμε να κάνουμε το 4x4!!!

Αν δεν διαμαρτυρηθούμε αυτό δεν θα αλλάξει!!!! Και μετά λέμε για κυκλοφοριακή αγωγή!!!

Απ: Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;) 15/01/2011 14:16 #32

Πες τα!!! Τραγική η κατάσταση πραγματικά!!!! Εδώ στην Αθήνα που μένουμε τουλάχιστον..

Απ: Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;) 18/01/2011 13:37 #45

  • kaliroi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Αν δεν οργανωθούμε να διεκδικήσουμε κάποια αυτονόητα πράγματα, δε θα γίνει τίποτα!! Η κατάσταση είναι απαράδεκτη

Απ: Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;) 24/01/2011 22:47 #66

  • lina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Πραγματικά εγώ ώρες ώρες δεν ξέρω τι να κάνω... Οργίζομαι πολύ όταν πρέπει να βγώ με το καρότσι ή το παιδί μέσα στο δρόμο και να περνάνε ξυστά τα αυτοκίνητα και να με βρίζουν κι από πάνω, εγώ να έχω τη ψυχή στην κούλουρη για τα παιδιά και οι διάφοροι .... μπιπ... να αφήνουνε μηχανάκια και αμάξια στο πεζοδρόμιο:angry:

Απ: Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;) 24/01/2011 22:59 #67

Κι εγώ οργίζομαι, όπως το λες λινα.. Και ξέρετε ρε παιδιά, και μια φωτογραφική να πάρεις και να τους βγάζεις και να τα στείλείς ή να φωνάζεις το 100 , το δίκιο σου δεν θα το βρεις... Η πόλη και όλα είναι φτιαγμένα για να μη σέβονται ΚΑΘΟΛΟΥ ούτε μωρά, ούτε παιδιά, ούτε μανάδες που πρέπει να έχουν ένα καρότσι, ένα παιδι ακόμα και ένα σωρό ψώνια στο χέρι! Και μετά λέμε ότι δεν είναι τα πεζοδρόμια για ΑΜΕΑ! Πού να βρουνε το δίκιο τους κι αυτοί!

Μόνο για τους Ολυμπιακούς για να έχουμε να λέμε, ξηλώσανε όλα τα πεζοδρόμια και βάλανε τα πλακάκια για τους τυφλούς και τις ράμπες και τώρα δεν ασχολείται κανένας

Απ: Καρότσια και παιδιά στα πεζοδρόμια (πού είναι τα πεζοδρόμια οεο;) 19/03/2011 16:24 #186

  • rania
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Παιδιά, ώρες ώρες έγώ νευριάζω πάρα πολύ, μα πάααααααααααρα πολύ! Μερικές φορές λέω να βγάζω φωτογραφίες στα αυτοκίνητα και τα μηχανάκια που είναι στα πεζοδρόμια και να τα στέλνω σε τροχαία, εφημερίδες κτλ κτλ, αλλά μετά σκε΄φτομαι και τι θα γίνει;; τίποτα....
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.37 δευτερόλεπτα