Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Αλλεργίες την άνοιξη
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Αλλεργίες την άνοιξη

Αλλεργίες την άνοιξη 30/03/2011 15:16 #384

  • Nadin
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Αγαπητές μαμάδες, ξεκίνησα αυτό το θέμα γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι όσο πλησιάζουν οι ζεστές μέρες της άνοιξης... Η μικρή πέρυσι εμφάνισε μια αλλεργία, μάλλον με τις κάμπιες, αλλά δεν είμαστε σίγουροι κιόλας, και γενικά έχει συχνά πια βουλωμένη μύτη... Αρχίζω να ανησυχώ που θα έρθει πάλι αυτή η εποχή με τη γύρη κτλ κτλ και μένουμε και κοντά σε ένα παρκάκι με έλατα και γίνεται λίγο χαμός κάποιες βδομάδες από τη γύρη, γεμίζει και το μπαλκόνι μας.... Έχετε παρόμοια προβλήματα; Κάνετε κάτι προληπτικά πριν αρχίσει η περίοδος με τη γύρη κτλ ή περιμένετε τα συμπτώματα;;;
Είμαι λίγο αγχωμένη όντως, ευχαριστώ.....

Απ: Αλλεργίες την άνοιξη 31/03/2011 16:16 #411

  • jessy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Καταλαβαίνω τι λες, κι εμένα η δική μου έχει κάποια ευαισθησία. Η γύρη από τα πεύκα και οι κάμπιες είναι πρόβλημα. Εγώ ας πούμε αποφεύγω να την πηγαίνω παιδική χαρά με πεύκα κτλ εκείνες τις βδομάδες, αλλά ευτυχώς γενικά δεν κρατάει πολύ. Δεν κάνω κάτι προληπτικά, έχω τα σχετικά φάρμακα και τη βλέπει όταν προκύπτει κάτι ο παιδίατρος. Δεν τη γλυτώνουμε την κορτιζόνη κάποιες φορές, αλλά τι να γίνει... Το παιδί ταλαιπωρείται βέβαια αρκετά, αλλά τι να κάνουμε.... δυστυχώς... το καλό είναι πως είναι για λίγο καιρό η έξαρση και μετά περνάει...
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.13 δευτερόλεπτα