Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Πόσο καιρό θηλάσατε;
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Πόσο καιρό θηλάσατε;

Πόσο καιρό θηλάσατε; 18/12/2010 21:00 #6

  • sot
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Θηλάσατε το μωρό σας ή όχι; Αν ναι, πόσο καιρό; Ήταν δύσκολο να το σταματήσετε; Πώς σας φάνηκε η εμπειρία;

Απ: Πόσο καιρό θηλάσατε; 14/01/2011 00:00 #12

  • nefeli
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Καλησπέρα σας! Ήθελα να πω ότι ο θηλασμός είναι για τη μητέρα μια πολύ ξεχωριστή εμπειρία και δεν μπορεί να το κάταλάβει κάποιος που δεν έχει θηλάσει. Εγώ θήλασα τον γιο μου 13 μήνες και θεωρώ ότι είναι το πιο σημαντικό πράγμα που έχω κάνει για το παιδί μου. Για να μην πω ότι δεν αρρωσταίνει. Προτείνω σε όλες τις μανούλες να το κάνουν, όσο κι αν δεν έχουν πολλή υποστήριξη από μαιευτήρια κτλ κτλ.

Απ: Πόσο καιρό θηλάσατε; 14/01/2011 20:11 #24

  • lora
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Εγω συνεχιζω να το θηλαζω και ειναι 18μηνων..σε λιγο καιρο ξεκιναω δουλεια...και δεν ξερω πως θα ερθουν τα πραγματα!!Ο θηλασμος δεν ειναι μονο τροφη για το παιδι...ειναι μια ιδιαιτερη σχεση στοργης αναμεσα στην μητερα και το παιδι της!!απλα καντε μονο την προσπαθεια και δεν θα χασει κανεις σε αυτη την ιδιαιτερη σχεση!!

Απ: Πόσο καιρό θηλάσατε; 14/01/2011 20:30 #25

  • nefeli
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Μακάρι να μπορούσαν όλες οι μανούλες να είναι κοντά στα παιδιά όσο χρειάζεται ο θηλασμός, αντί να πρέπει να πάνε στη δουλειά...

Απ: Πόσο καιρό θηλάσατε; 14/01/2011 20:40 #26

  • lina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Μεγάλο θέμα ο θηλασμός, και δεν τον στηρίζει η πολιτεία ούτε πολύ τα μαιευτήρια!!!!!
Στο εξωτερικό έχουν στις εταιρείες ειδικό χώρο όπου μπορεί η μαμά να θηλάσει. Αλλά εδώ δεν έχουμε ούτε χώρο να κρατήσουν τα παιδιά μας, τι λεμε τώρα........

Απ: Πόσο καιρό θηλάσατε; 15/01/2011 10:38 #28

  • lora
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
τι μου λετε τωρα..εδω λες στον εργοδοτη σου οτι θηλαζεις και σου λεει κακο του κανεις!!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!!!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.12 δευτερόλεπτα