Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ξεκινάμε γιογιο
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ξεκινάμε γιογιο

ξεκινάμε γιογιο 03/05/2011 14:00 #628

  • basw
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Η κόρη μου είναι 2 ετών και λέω σιγα σιγα να βγάλουμε την πάνα. Κάποιο κόλπο για να γίνει πιο εύκολη η διαδικασία?

Απ: ξεκινάμε γιογιο 03/05/2011 18:21 #632

  • kaliroi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Γεια σου Βάσω!
Δες ένα θεματάκι που θυμόμουν ότι είχα διαβάσει στο φόρουμ εδώ
www.mamakid.gr/index.php?option=com_kune...d=187&Itemid=143

και δύο άρθρα του mamakid

www.mamakid.gr/index.php?option=com_cont...-27-26&Itemid=59

www.mamakid.gr/index.php?option=com_cont...-27-26&Itemid=59


Δεν είναι λιγάκι νωρίς όμως; Καλή επιτυχία πάντως!

Απ: ξεκινάμε γιογιο 03/05/2011 19:30 #633

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό και τώρα που πιάνουν οι ζέστες είναι καλή ευκαιρία!Δοκίμασε δεν χάνεις τίποτα! Μερικές ιδέες είναι να δεις αρχικά τί προτιμάει γιογιο ή καπάκι που μπαίνει πάνω στην τουαλέτα. Εμάς απέρριψε με την μία το γιογιο. Προτιμάνε γενικά να μας μιμούνται οπότε του καλάρεσε να κάθεται πάνω στην τουαλέτα. Επίσης μπορείς να παίρνεις κάτι αγαπημένο του μαζί. Π.χ. ένα βιβλίο και να κάθεστε να διαβάζετε. Να φροντίζεις για κακάκια να ναι περίπου στις ώρες που τα κάνει. Θυμάμαι καθόμασταν πολύ ώρα στο μπάνιο...διαβάζαμε συζητούσαμε! Ήταν μόνος του τότε. Τώρα τον δεύτερο που λέω να τον ξεκινήσω και εγώ....να δω τί θα κάνω...με τον χρόνο....Η μικρή ( η τρίτη της παρέας) είναι γκρινιάρα, οπότε μας βλέπω και τους 4 μαζί στην τουαλέτα! χαχαχα!
Α! Την βραδυνή θα σε συμβούλευα να μην την κόψεις ακόμη. Είναι λίγο νωρίς. Εμάς ο πρώτος έκοψε την πάνα κατά τη διάρκεια της ημέρας από 21 μηνών, αλλά τη βραδυνή αφού έκλεισε τα 3!

Θα κοιτάξω και εγώ τα άρθρα του mamakid.

Καλή αρχή και καλή δύναμη.

Απ: ξεκινάμε γιογιο 05/05/2011 11:35 #643

Καλή επιτυχία κι από μένα! Μικρή μου φαίνεται κι εμένα, αλλά το καλοκαίρι είναι βολική περίοδος για να τα μάθεις το γιογιό! Άσε που δεν έχεις χαλιά κτλ κτλ για τα μικροατυχήματα!!! Εμείς είχαμε πάρει γιογιό από αρκετά νωρίς, έτσι, για να το βλέπει και να κάνει πρόβες και να κάθεται με τα ρούχα στην αρχή! Αλλά με βόλεψε πολύ το κάθισμα στη λεκάνη. Απλά θέλει και ένα σκαμνάκι για να ανεβαίνει! Και συμφωνώ, το βραδινό ίσως άργήσει πιο πολύ...

καλή επιτυχία!!

Απ: ξεκινάμε γιογιο 05/05/2011 13:33 #644

  • basw
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Νομίζω ότι η Ειρήνη προτιμάει την λεκάνη. Θα ξεκινήσουμε σιγα σιγα και βλέπουμε πως θα πάει.
Σας ευχαριστώ κορίτσια.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.13 δευτερόλεπτα