Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !!
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !!

ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 15/02/2011 14:48 #75

  • sot
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Οι Απόκριες ξεκίνησαν!!! Ποιό παιδί δεν λατρεύει να ντυθεί μασκαράς, να παίξει με χαρτοπόλεμο και σερπαντίνες και να διασκεδάσει σε ένα αποκριάτικο πάρτι!!! Στο mamakid.gr θα βρείτε στο αφιέρωμα για τις ΑΠΟΚΡΙΕΣ τα πάντα για την ξέφρενη αυτή περίοδο! Κατασκευές, μάσκες, ιδέες, καρναβάλια και όλες οι αποκριάτικες εκδηλώσεις!!!

Περιμένουμε και τις ιδέες σας για αποκριάτικες στολές, τι θα ντυθούν τα παιδιά σας και πώς θα διασκεδάσετε φέτος!!!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 15/02/2011 14:52 #76

  • nefeli
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Καλό Τριώδιο! Άντε, να δούμε λίγο χαρούμενα και μασκαρεμένα τα πιτσιρίκια μας, για να αλλάξει λίγο η διάθεσή μας σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς!!!!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 16/02/2011 11:52 #77

Έτσι είναι, έχετε δίκιο!!! Μέσα στην κρίση και τη μιζέρια που μας έχει πιάσει, είναι φανταστικά τα μικρούλια που μασκαρεύονται!!! Τρελλαίνομαι για τα μωράκια μασκαράδες!!!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 16/02/2011 22:40 #78

  • kaliroi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Πολύ ωραία η ιδέα σας για τη μάσκα με τον κλόουν, αλλά και οι στολές που προτείνετε! Δεν χρειάζεται να δίνουμε μια περιουσία για αποκριάτικες στολές, μπορούμε να ντύσουμε τα πιτσιρίκια μας πολύ πιο εύκολα και να είναι και υπέροχα!!! Συγχαρητήρια για το αφιέρωμά σας!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 17/02/2011 14:00 #79

Ζω στα Βόρεια Ποράστια. Γνωριζετε σε ποιους δημους πραγματοποιουνται καρναβαλια για να παω τις κορες μου 3,5 χρόνων και 4 μηνών; Ευχαριστω..

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 21/02/2011 14:35 #82

Έτσι όπως είμαστε, μήπως οι δήμοι θα κάνουν περικοπές και δεν θα δούμε και πολλά καρναβάλια;;;;;;; Εδώ δεν βάλαμε χριστουγεννιάτικο δέντρο στο Σύνταγμα!!!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 21/02/2011 14:44 #83

  • sot
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Για δείτε εδώ
www.vrilissia.gr/images/pnev11/11_karnaval.jpg
και στο αφιέρωμα ΑΠΟΚΡΙΕΣ του mamakid.gr θα βρείτε πολύ όμορφα πράγματα σε μουσεία για το Σαββατοκύριακο 26 & 27 Φεβρουαρίου
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΧρυσαΖ

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 23/02/2011 00:43 #86

Έτσι είναι, μπορούμε να κάνουμε τα παιδιά μας μασκαράδες με μεγάλη επιτυχία, χωρίς να αγοράζουμε μια περιουσία ότι σαχλό κυκλοφορεί!! Εγώ θυμάμαι όταν ήμουν μικρή που η μαμά μου μας έραβε τις στολές μας και ήταν καταπληκτικές και πρωτότυπες και σίγουρα πιο οικονομικές! Με την οικονομική κρίση είναι ευκαιρία να κάνουμε κι εμείς αυτό στα παιδιά μας.

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 23/02/2011 00:59 #89

  • sot
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Δείτε δύο φανταστικές στολές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΗΕ BEST!!!!!!!
Όσκαρ πρωτοτυπίας!!!!
Συνημμένα:
Τελευταία διόρθωση: 23/02/2011 00:59 από sot.

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 24/02/2011 14:44 #91

Πολύ έξυπνο το κολάζ που βάλατε με σερπαντίνες!!!!! Δεν το είχα φανταστεί !!!!!!!!! Το φτιάξαμε κι εμείς και το στολίσαμε!!!!
Ευχαριστούμεεεεεεεε

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 25/02/2011 21:30 #92

Γεια σας κι από μένα και Καλές Απόκριες!!! Ο γιος μου θέλει να ντυθεί ελεφαντάκι με τη μάσκα που βάλατε στο αφιέρωμά σας για Απόκριες!!!!! Ευχαριστούμε για όλες τις όμορφες ιδέες που σώζουνε συχνά εμάς τις μανούλες!!!!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 25/02/2011 21:33 #93

Πολύ καλό φαίνεται αυτό που βάλατε εδώ για το μουσείο παιδικής τέχνης
www.mamakid.gr/index.php?option=com_cont...-30-56&Itemid=77
Μπράβο τους που κάνουν μια τέτοια γιορτή για τα παιδιά τόσο οικονομικά
εμείς πάντως θα προσπαθήσουμε να παμε

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 28/02/2011 21:20 #94

  • lina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Γεια σας κι από μένα και καλές απόκριες! Το Σαββατοκύριακο είχαμε για τα παιδιά ένα μικρό αποκριάτικο πάρτι στο σπίτι και τους έδωσα χαρτόνια και πούπουλα όπως στην κατασκευή σας και ξετρελλάθηκαν! Τελικά δεν ήταν δύσκολο και τα παιδιά μείνανε πολύ ευχαριστημένα!!! Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα!!!!!!!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 01/03/2011 05:45 #95

Κάποια ιδεα για τον μπουφε αποκριατικου παρτυ; Οι ηλικες των παιδιων κυμαινονται απο τριων εως και εξι ετων. Ευχαριστω!

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 01/03/2011 22:28 #96

  • lina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Χρύσα, να σου πω, εγώ αυτό που είδα στο πάρτι που κάναμε, είχαμε και παιδιά και τους γονείς τους, όχι πολλά άτομα, είναι ότι τα μικρά πιο πολύ παίζανε, και δεν ασχολήθηκαν πολύ με το φαγητό!!! Τους είχα πεϊρλάκια που ψήνεις στο φούρνο, μικρά κεφτεδάκια, τοστ και πατατάκια. Εννοείται ότι τσακίσανε τα πατατάκια!!!!! δεν ασχολήθηκαν πολύ με τα υπόλοιπα. Είχα και φαγητά φυσικά, αλλά πιο πολύ για τους μεγάλους. και να τα έβλεπες μούσκεμα στον ιδρώτα, μόνο πίνανε χυμούς και νερά.. και πατατάκια!!!! δεν ξέρω αν βοήθησα!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΧρυσαΖ

Απ: ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2011 στο mamakid.gr !! 01/03/2011 22:38 #97

Γεια κι από μένα! Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό που θα πω, αλλά εγώ όταν έχω μπουφέ και θέλω κάτι εύκολο και νόστιμο, φτιάχνω χοτ ντογκ! Λίγο πριν έρθουν βράζω λίγο λουκάνικα φρανκφούρτης και τα βάζω σε ψωμάκια στο μπουφέ και δίπλα τη μουστάρδα και κέτσαπ, καλά, γίνονται ανάρπαστα... Απλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλο για αυτή την ηλικία που λες, για τόσο μικρά παιδιά... είναι λιγάκι πικάντικα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΧρυσαΖ
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.23 δευτερόλεπτα