Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 19/02/2011 12:44 #80

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΜΗΤΕΡΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΑΠΟ 8 ΜΗΝΩΝ.ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ !!!!ΜΕΓΑΛΗ ΘΛΙΨΗ!ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 18 ΜΗΝΩΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΟΥΝ !ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟΣ, ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ (ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ), ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΧΗ ΓΙΑΤΙ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΜΠΑΩ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ. ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΜΗΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΟΥΝΕ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 21/02/2011 14:32 #81

Καλημέρα! Πολύ δύσκολο πράγμα να βρει κάποιος έναν καλό βρεφονηπιακό σταθμό... Το ότι είναι ακριβός δεν σημαίνει ΤΙΠΟΤΑ!
Ένα μεγάλο μέρος των ακριβών παιδικών σταθμών είναι επιεικώς απαράδεκτοι, λειτουργούν καθαρά σαν επιχειρίσεις και όχι ως παιδαγωγικά ιδρύματα.
Η συμπεριφορά του παιδιού σας τα λέει όλα και επίσης, η απάντηση της δασκάλας δείχνει πόση αδιαφορία υπάρχει για τα παιδιά!!! Ζητήσατε να μπείτε ξαφνικά χωρίς προειδοποίηση να δείτε τι κάνουν; Πάρτε μια μέρα άδεια και πηγαίνετε εκεί και απαιτήστε να δείτε πού είναι το παιδί σας!
Μη σκέφτεστε τα άσχημα, αλλά όπως φαίνεται δεν σέβονται και πολύ τα παιδιά εκεί πέρα!
Τι σημαίνει "με τα μικρά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα"!!!!!! Μπορείς να κάνεις άπειρα πράγματα, αλλά ποιός θέλει τη φασαρία ή την ευθύνη να χτυπήσουν;! Κοντά στα 2 τα παιδάκια γίνονται όντως νευρικά και είναι φυσιολογικό να μη μπορούν να παίξουν ομαλά με τα συνομίληκα, αλλά όλο αυτό που περιγράφετε είναι τελείως διαφορετικό...

Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 21/02/2011 14:49 #84

  • lina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Γεια σας κι από μένα... Λυπηρό όλο αυτό ... Εγώ έχω αρκετές φίλες νηπιαγωγούς που έχουν τη χειρότερη εικόνα για τα ιδιωτικά νηπιαγωγεία και παιδικούς σταθμούς και δεν θα πήγαιναν εκεί τα παιδιά τους... Γενικά, οι βρεφονηπιακοί είναι πονεμένη ιστορία και στο δημόσιο...
Καταρχήν, οι μαμάδες πρέπει να εμπιστευόμαστε και το μητρικό μας ένστικτο, αν βλέπουμε ότι το μωρό μας δεν είναι καλά, το καταλαβαίνουμε ότι κάτι δεν πάει καλά!!!
Κάνε κάτι, πήγαινε στο σχολείο όπως λέει και η elis.. και συμφωνώ ότι το ότι είναι ένας σταθμός ακριβός δε λέει τίποτα... αν τα λεφτά δεν πηγαίνουν στην παιδαγωγική δουλειά που γίνεται, τι να το κάνεις; απλά για να είσαι ήσυχος;

Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 21/02/2011 23:34 #85

Νομίζω ότι τα παιδιά όταν είναι νευριασμένα και ζορισμένα και έχουν νευριάσει μαζί μας το δείχνουν και πρέπει να το ψάχνουμε... κάτι προσπαθούν να μας πουν αλλά με τον τρόπο τους

Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 24/02/2011 12:35 #90

  • sot
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Καλησπέρα! Πώς πάει το θέμα με τον πιτσιρίκο;

Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 14/03/2011 21:22 #132

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Αυτό είναι το πρόβλημα όταν πας το παιδάκι σου νωρίς στον παιδικό...δεν σου μιλάει για να σου πει τί τον ενοχλεί...αχ...και εσύ τρελαίνεσαι....

πάντως, είναι λίγο νωρίς θα έλεγα για να έχει τα νεύρα ενός δίχρονου αλλά η εξέλιξη του κάθε παιδιού είναι μοναδική! Το ένστικτό σου τί σου λέει? θα συμφωνήσω και εγώ , πρέπει να κάνεις απροειδοποίητη επίσκεψη...
και ναι μπορείς να κάνεις χίλια μύρια πράγματα...μουσικοκινητικά...ελεύθερη ζωγραφική...κουκλοθέατρο...και άλλα πολλά! Τα λεφτά δεν έχουν σημασία! εγώ πάω τον μεγάλο σε δημοτικό παιδικό σταθμό και είμαι αρκετά ευχαριστημένη...Είναι και σφουγγάρια σε αυτές τις ηλικίες...μπορεί να αντιγράφει και άλλες συμπεριφορές....
πάντως ψάξτο!!!

Απ: ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ 20/03/2011 13:54 #191

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.
ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΑΞΩ.ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ!ΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.19 δευτερόλεπτα