Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... 15/12/2011 21:37 #850

  • fofika
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
kalispera sas..eimai kainoyrgia sto forum kai tha thela pragmatika ti voitheia sas..eimai prosfata xwrismeni..koini apofasi..kai exw ena gio 5 xronwn..einai poli kollimenos panw mou..to katanow..isws gt eimaste ta 2 mas kai den zei mazi mas o mpampas tou kai fovatai mi fygw kai gw..alla egw ton diavevaiw oti de tha paw pouthena kai oti ton latrevw kai gw kai o mpampas..exw ena provlima..koimatai mazi m..kai de kserw pws na ton kanw na koimatai sto diko t dwmatio..p eilikrina t exw allaksei 2 fores..aytokollita...cars..zwgrafies sto toixo yperoxes..krevati formula\(tromara m\)..kai pali m leei simera de m aresei..thelw t dwmatio mesa..ennoei ti krevatokamara...sas parakalw voitheiste me..eyxaristw poli

Απ: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... 17/12/2011 19:58 #851

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Γεια σου!!!

Δεν κατάλαβα αν κοιμόταν και πριν μαζί σου/σας ή είναι κάτι που έγινε αφού χωρίσατε με τον μπαμπά. Αν ξεκίνησε μετά, τότε ναι μάλλον οφείλεται σε αυτό και άποψή μου είναι πως και τον ίδιο τον mcqueen να του βάλεις στο δωμάτιο του, πάλι δεν θα κοιμάται εκεί αφού όπως είπες και εσύ φοβάται να μην τον εγκαταλείψεις.
Τα βιώνουν όλα τόσο έντονα, εγώ αυτό καταλαβαίνω από τα δικά μου...πόσο μάλιστα το ότι έφυγε ο μπαμπάς.
Είναι μεταβατικό στάδιο και για τους 3 σας και θέλει πολύ κουβέντα! Να πιστέψει ότι σε τίποτα δεν έφταιξε εκείνος και ότι θα συνεχίσει να έχει μαμά και μπαμπά που τον αγαπούν και δεν θα τον αφήσουν μόνο του.
Ισως με παρέα να κοιμηθεί κάποια βράδυα στο δωμάτιο του...κάποιος φίλος ή κάποιο ξαδελφάκι????
Η' καλύτερα γιατι δεν δοκιμάζεις να ξαπλώσεις εσύ δίπλα του, στο κρεβάτι του, να διαβασετε κάτι μαζί, να χαιδέψεις πλατούλα (τα δικά μου τρελαίνονται) ή να του τραγουδήσεις κάτι? και να αποκοιμηθεί? Σιγά σιγά , να το καθιερώσεις πάλι σαν ρουτίνα και να αρχίζεις να φεύγεις πριν κοιμηθεί.
Πάντως αυτό με τον ύπνο είναι γενικά φάσεις που περνούν τα παιδιά...και νομίζω ότι το μόνο που δεν πρέπει να κάνεις είναι να τον ζορίσεις...
σιγά σιγά...θα είναι ήδη πολύ ζορισμένος....
Και ο μπαμπάς αντίστοιχα θα πρέπει να εφαρμόσει το ίδιο....να έχετε την ίδια στρατηγική.

υπομονή και καλή δυναμη.

Απ: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... 18/12/2011 20:47 #852

  • fofika
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
s'eyxaristw para poli gia tis sumvoules sou TFA..to kalo einai oti edw kai 3 meres koimatai sto dwmatio t..oxi oti t aresei..m kanei kai sumfwnia..xaxaxaxa oti 1 mera tha koimatai sto diko t dwmatio kai 1 mera sto diko m...egw pistevw oti exei sinithisei na koimatai mazi m gt edw kai 2 xronia koimomastan mazi ..kai o prwin antras m stou paidiou...egw den ithela..alla katalavaineis ...ekeinon de ton peiraze(ton prwin)..opote kai gw ..ton eixa dipla m.
einai dyskolos enas xwrismos..kai eidika otan yparxei ena paidi..gt de mporei na katalavei tous logous p i mama kai o mpampas den einai mazi ...
ayto p me fovizei einai an egw thelisw na ksanaftiaksw ti zwi m..pws tha t antimetwpisw kai pws tha to katalavei to mikro t mualoudaki..
na sai kala...kalo vrady.

Απ: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... 02/01/2012 21:24 #857

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Καλή χρονιά!!!!
Να θυμάσαι, πως σε θέλει ευτυχισμένη...απλά του είναι δύσκολο να καταλάβει το πως...αν είσαι όμως ευτυχισμένη....θα είναι και εκείνος...

Απ: ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ... 13/01/2012 21:23 #863

  • kaliroi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Γεια σου fofika! Έχω κι εγώ αγόρι και σε καταλαβαίνω, γιατί κολλάει κι αυτός, ειδικά τώρα που είναι 5. Ώρες ώρες δεν ξεκολλάει και έρχεται και στο κρεβάτι μας το βράδι. Τον έχει πιάσει η μαμακίαση!!! Θέλει όλα να τα κάνει με τη μαμά... είναι η φάση αυτή από όσο ξέρω, που τα αγοράκια τρώνε ένα κόλλημα με τη μαμά τους! Τώρα, είναι λίγο πιο πολύπλοκο με το χωρισμό, σίγουρα. Τα παιδιά συνηθίζουν όμως νομίζω και αν είσαι εσύ ψύχραιμη και δεν κάνεις υπερβολές, θα ηρεμήσει κι αυτός. Σκέψου ότι κι εμείς δεν έχουμε καταφέρει να μην έρχεται τα βράδια στο κρεβάτι μας, έρχεται και τρυπώνει τη νύχτα.
Αφού όπως λες κιόλας βελτιώθηκε ήδη, μάλλον είσαι σε καλό δρόμο!!!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.11 δευτερόλεπτα